Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 20 października 2021 roku

W środę, 20 października Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 74,8 zł, czyli o 2,86 proc. mniej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 77,0 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 67,4 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 127, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 691 523 sztuk. Obroty wyniosły 47,8 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była trzecią sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 11,36 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 1,25 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 171,51 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 176,26 proc.

Reklama

W środę Mabion zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,1 proc. do poziomu 74 222 punktów, a wartość spółki spadła aż o 7,79 proc. Spółki farmaceutyczne do których należy także Mabion ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-LEKI spadła o 3,17 proc. do poziomu 6 164 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora farmaceutycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »