Notowania akcji spółki Mabion z 22 kwietnia 2021 roku

W czwartek, 22 kwietnia Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 68 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 73 zł - spółka osiągnęła o godzinie 13.08 by na zamknięciu spaść do poziomu 68 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 121, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 211 053 sztuk. Obroty wyniosły 14,5 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 14,47 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 23,94 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 184,52 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 188,14 proc.

Reklama

W czwartek Mabion zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,5 proc. do poziomu 59 376 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z branży farmaceutycznej do których należy także Mabion pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 0,98 proc. do poziomu 6 999 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek farmaceutycznych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża farmaceutyczna zachowywała się lepiej niż Mabion, gdyż wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 0,98 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »