Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 24 września 2020 roku

W czwartek, 24 września Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 29,6 zł, czyli o 2,47 proc. mniej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 30,35 zł. O godzinie 9.08 kurs akcji wzrósł do poziomu 30,45 zł, a następnie, o 10.29, spadł do wartości 29,5 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 30 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 83, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 23 089 sztuk. Spadek był przy małym obrocie, więc inwestorzy powinni obserwować co będzie się działo na kolejnych sesjach. Obroty wyniosły 654 tys. złotych, a w ostatnim miesiącu średni obrót dla tych akcji wynosił 3,17 mln zł.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 25,93 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 12,36 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 62,31 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 61,04 proc.

W czwartek Mabion zachowywał się podobnie jak rynek. Indeks WIG spadł o 0,98 proc. do poziomu 48 009 punktów, a wartość spółki spadła aż o 1,15 proc. Spółki z branży farmaceutycznej do których należy także Mabion ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-LEKI spadła o 7,14 proc. do poziomu 6 026 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek farmaceutycznych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »