Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 25 maja 2022 roku

W środę, 25 maja Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 27,31 zł, czyli o 0,04 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 27,3 zł. O godzinie 9.05 kurs akcji wzrósł do poziomu 27,32 zł, a następnie, o 10.21, spadł do wartości 26,35 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 26,66 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 68, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 45 294 sztuk. Obroty wyniosły 1,18 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 3,05 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 22,72 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 50,26 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 56,3 proc.

W środę Mabion zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,61 proc. do poziomu 56 168 punktów, a wartość spółki spadła aż o 2,34 proc. Spółki z sektora farmaceutycznego do których należy także Mabion ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-LEKI spadła o 1,74 proc. do poziomu 2 990 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek farmaceutycznych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »