Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 29 lipca 2022 roku

W piątek, 29 lipca Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 33,8 zł, czyli o 1,5 proc. więcej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 33,3 zł. O godzinie 9.54 kurs akcji spadł do poziomu 33 zł, a następnie o 12.20 wzrósł do wartości 34,59 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 33,99 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 100, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 77 830 sztuk. Obroty wyniosły 2,6 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była trzecią sesją wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 3,38 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 55,63 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 41,60 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 47,87 proc.

W piątek Mabion zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 3,16 proc. do poziomu 55 007 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 2,07 proc. Spółki farmaceutyczne do których należy także Mabion pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 3,74 proc. do poziomu 3 676 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora farmaceutycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »