Notowania akcji spółki Mabion z 30 grudnia 2021 roku

W czwartek, 30 grudnia Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 61 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.44 kurs akcji wzrósł do poziomu 61,8 zł, a następnie, o 13.47, spadł do wartości 59,7 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 61,1 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 117, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 104 344 sztuk. Obroty wyniosły 6,13 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost podobnie jak to miało miejsce w ostatni wtorek, czyli obserwujemy dużą zmienność notowań i nie można przewidzieć kierunku w którym one podążą. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 12,09 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 18,75 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 202,48 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 200,99 proc.

Reklama

W czwartek Mabion zachowywał się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,21 proc. do poziomu 69 296 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,16 proc. Spółki z branży farmaceutycznej do których należy także Mabion pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 0,11 proc. do poziomu 5 097 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek farmaceutycznych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »