Notowania akcji spółki Mabion z 30 listopada 2023 roku

W czwartek, 30 listopada Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 20,6 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 10.24 kurs akcji spadł do poziomu 20,14 zł, a następnie o 14.06 wzrósł do wartości 21,68 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 21,1 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 112, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 165 793 sztuk. Obroty wyniosły 3,37 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 17,88 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 25,00 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 2,59 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 0,48 proc.

Reklama

W czwartek Mabion zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,33 proc. do poziomu 74 264 punktów, a wartość spółki wzrosła o 2,43 proc. Spółki farmaceutyczne do których należy także Mabion pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 0,14 proc. do poziomu 2 817 punktów. Pomimo pozytywnego oddziaływania branży farmaceutycznej na rynek indeks WIG spadł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »