Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 5 lipca 2021 roku

W poniedziałek, 5 lipca Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 64,7 zł, czyli o 2,41 proc. mniej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 66,3 zł. O godzinie 9.16 kurs akcji spadł do poziomu 63,6 zł, a następnie o 15.56 wzrósł do wartości 67,8 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 67,6 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 117, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 151 406 sztuk. Obroty wyniosły 9,86 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 3 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 12,09 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 11,05 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 68,58 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 72,67 proc.

W poniedziałek Mabion zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,48 proc. do poziomu 67 350 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1,96 proc. Spółki farmaceutyczne do których należy także Mabion pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 0,74 proc. do poziomu 6 335 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek farmaceutycznych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »