Reklama

Notowania akcji spółki MBank z 24 sierpnia 2020 roku

W poniedziałek, 24 sierpnia mBank (MBK) rozpoczął notowania od poziomu 192,3 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.08 kurs akcji wzrósł do poziomu 193 zł, a następnie, o 10.00, spadł do wartości 188,4 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 192,3 zł.

Liczba transakcji dla spółki mBank wyniosła 119, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 40 908 sztuk. Obroty wyniosły 7,17 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 7,81 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 7,99 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 41,73 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 50,62 proc.

Reklama

W poniedziałek mBank zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,97 proc. do poziomu 52 424 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z branży bankowej do których należy także mBank pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 1,23 proc. do poziomu 3 991 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora bankowego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża bankowa zachowywała się dużo lepiej niż mBank, gdyż wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 1,23 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

mBank to uniwersalny bank obsługujący klientów korporacyjnych, instytucjonalnych i detalicznych (w tym private banking) na terenie całego kraju. Prowadzi również działalność handlową i inwestycyjną, a także działalność maklerską. Bank świadczy usługi na rzecz osób prawnych i fizycznych, krajowych i zagranicznych, zarówno w złotych jak i walutach obcych. W ramach bankowości detalicznej mBanku, działalność prowadzą oddziały zagraniczne w Czechach i na Słowacji. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »