Reklama

Notowania akcji spółki MBank z 26 sierpnia 2020 roku

W środę, 26 sierpnia mBank (MBK) rozpoczął notowania od poziomu 189 zł, czyli o 0,32 proc. mniej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 189,6 zł. O godzinie 9.33 kurs akcji wzrósł do poziomu 193 zł, a następnie, o 14.34, spadł do wartości 186,9 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 192 zł.

Liczba transakcji dla spółki mBank wyniosła 108, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 34 971 sztuk. Obroty wyniosły 5,49 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 4,76 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 8,13 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 41,03 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 50,69 proc.

W środę mBank zachowywał się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,07 proc. do poziomu 52 518 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1,27 proc. Spółki z branży bankowej do których należy także mBank pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 0,67 proc. do poziomu 3 975 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora bankowego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

mBank to uniwersalny bank obsługujący klientów korporacyjnych, instytucjonalnych i detalicznych (w tym private banking) na terenie całego kraju. Prowadzi również działalność handlową i inwestycyjną, a także działalność maklerską. Bank świadczy usługi na rzecz osób prawnych i fizycznych, krajowych i zagranicznych, zarówno w złotych jak i walutach obcych. W ramach bankowości detalicznej mBanku, działalność prowadzą oddziały zagraniczne w Czechach i na Słowacji. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »