Reklama

Notowania akcji spółki Mirbud S.A. z 9 grudnia 2021 roku

W czwartek, 9 grudnia Mirbud S.A. (MRB) rozpoczął notowania od poziomu 4,005 zł, czyli o 1,26 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 3,955 zł. O godzinie 10.24 kurs akcji wzrósł do poziomu 4,1 zł, a następnie, o 13.20, spadł do wartości 3,99 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 4,085 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mirbud S.A. wyniosła 66, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 149 087 sztuk. Obroty wyniosły 601 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 3 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 4,74 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 14,59 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 37,54 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 24,54 proc.

W czwartek Mirbud S.A. zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,59 proc. do poziomu 68 327 punktów, a wartość spółki wzrosła o 3,29 proc. Spółki budowlane do których należy także Mirbud S.A. ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-BUDOW spadła o 0,24 proc. do poziomu 3 926 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży budowlanej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor budowlany zachowywał się dużo gorzej niż Mirbud S.A., gdyż wartość indeksu WIG-BUDOW spadła o 0,24 proc., a wartość spółki wzrosła o 3,29 proc.

Spółka działa przede wszystkim jako generalny wykonawca lub generalny realizator inwestycji w obszarze budownictwa handlowo-usługowego, mieszkaniowego, przemysłowego oraz inżynieryjno-drogowego na rynku budowlanym w Polsce. Realizuje przede wszystkim prace wykonawcze na terenie pomiędzy Warszawą a Łodzią. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »