Notowania akcji spółki ML System S.A. z 2 czerwca 2023 roku

W piątek, 2 czerwca ML System S.A. (MLS) rozpoczął notowania od poziomu 70,1 zł, czyli o 0,14 proc. więcej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 70,0 zł. O godzinie 9.06 kurs akcji spadł do poziomu 69,9 zł, a następnie o 12.54 wzrósł do wartości 73,7 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 73 zł.

Liczba transakcji dla spółki ML System S.A. wyniosła 70, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 13 718 sztuk. Obroty wyniosły 986 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 4,73 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 0,69 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 17,27 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 31,77 proc.

W piątek ML System S.A. zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 3,17 proc. do poziomu 65 654 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 4,29 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także ML System S.A. pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 1,94 proc. do poziomu 2 248 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

ML System specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu zintegrowanych systemów opartych na technologiach ogniw fotowoltaicznych (PV), w tym zintegrowanych z budynkami (BIPV), służących do pozyskiwania energii elektrycznej z promieni słonecznych. (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »