Notowania akcji spółki ML System S.A. z 29 grudnia 2021 roku

W środę, 29 grudnia ML System S.A. (MLS) rozpoczął notowania od poziomu 91,1 zł, czyli o 0,11 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 91,0 zł. O godzinie 11.34 kurs akcji spadł do poziomu 89,4 zł, a następnie o 14.29 wzrósł do wartości 93,9 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 92,1 zł.

Liczba transakcji dla spółki ML System S.A. wyniosła 80, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 24 370 sztuk. Obroty wyniosły 2,2 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 5,54 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 13,93 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy nie zmieniła się, a od początku roku akcjonariusze zyskali 5,14 proc.

W środę ML System S.A. zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,6 proc. do poziomu 69 149 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1,21 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także ML System S.A. pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 1,46 proc. do poziomu 2 413 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

ML System specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu zintegrowanych systemów opartych na technologiach ogniw fotowoltaicznych (PV), w tym zintegrowanych z budynkami (BIPV), służących do pozyskiwania energii elektrycznej z promieni słonecznych. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »