Reklama

Notowania akcji spółki Ovostar Union z 11 września 2020 roku

W piątek, 11 września Ovostar Union (OVO) rozpoczął notowania od poziomu 65,5 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. Przez całą sesję kurs utrzymywał się na tym poziomie.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Ovostar Union wyniosła 2, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 21 sztuk. Obroty wyniosły 1,38 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki. Większość transakcji była na otwarciu.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 2,96 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 5,07 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 17,61 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 12,08 proc.

W piątek Ovostar Union zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,35 proc. do poziomu 50 738 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki spożywcze do których należy także Ovostar Union pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 0,48 proc. do poziomu 2 906 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży spożywczej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor spożywczy zachowywał się lepiej niż Ovostar Union, gdyż wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 0,48 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Ovostar Union jest jedną z wiodących agroprzemysłowych firm Ukrainy. Specjalizuje się w hodowli drobiu, produkcji jaj, produkcji suchych i płynnych produktów jajecznych, produkcji oleju słonecznikowego oraz pasz, śruty oraz brykietu opałowego. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »