Reklama

Notowania akcji spółki Pekabex z 9 grudnia 2021 roku

W czwartek, 9 grudnia Pekabex (PBX) rozpoczął notowania od poziomu 21,5 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.51 kurs akcji spadł do poziomu 20,9 zł, a następnie wzrósł do wartości 22,1 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Pekabex wyniosła 32, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 11 627 sztuk. Obroty wyniosły 254 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była trzecią sesją wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 0,91 proc., w ciągu miesiąca spadła o 1,34 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 34,76 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 33,53 proc.

Reklama

W czwartek Pekabex zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,59 proc. do poziomu 68 327 punktów, a wartość spółki wzrosła o 2,79 proc. Spółki budowlane do których należy także Pekabex ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-BUDOW spadła o 0,24 proc. do poziomu 3 926 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora budowlanego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża budowlana zachowywała się dużo gorzej niż Pekabex, gdyż wartość indeksu WIG-BUDOW spadła o 0,24 proc., a wartość spółki wzrosła o 2,79 proc.

Pekabex to wytwórca konstrukcji prefabrykowanych w Polsce. Oferuje elementy zbrojone tradycyjnie oraz nowoczesne elementy strunobetonowe wykorzystywane w budownictwie wielkokubaturowym (np. hale produkcyjne, magazyny, biura, obiekty handlowe, dworce, parkingi), inżynieryjnym (np. mosty, tunele), a także w nietypowych projektach. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »