Reklama

PEKAO (PEO): Notowania akcji spółki Pekao z 12 lutego 2021 roku

W piątek, 12 lutego Pekao (PEO) rozpoczęło notowania od poziomu 66 zł, czyli o 0,15 proc. mniej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 66,1 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 64,24 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Pekao wyniosła 135, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 452 186 sztuk. Obroty wyniosły 29,2 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 0,97 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 7,65 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 35,88 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 36,36 proc.

W piątek Pekao zachowywało się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,63 proc. do poziomu 57 428 punktów, a wartość spółki spadła aż o 2,18 proc. Spółki z branży bankowej do których należy także Pekao ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-BANKI spadła o 0,82 proc. do poziomu 4 849 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora bankowego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Pekao jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce i jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To uniwersalny bank komercyjny oferujący usługi klientom indywidualnym i instytucjonalnym, który kontroluje ok. 10% krajowego rynku kredytów i depozytów. W skład Grupy wchodzą m.in.: największe w Polsce towarzystwo funduszy inwestycyjnych, dwa wiodące domy maklerskie, fundusz emerytalny oraz firmy zajmujące się faktoringiem i leasingiem. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »