Notowania akcji spółki Pekao z 13 września 2023 roku

W środę, 13 września Pekao (PEO) rozpoczęło notowania od poziomu 100 zł, czyli o 0,35 proc. mniej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 100,35 zł. O godzinie 13.09 kurs akcji spadł do poziomu 99,38 zł, a następnie o 15.48 wzrósł do wartości 100,6 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 100,35 zł.

Liczba transakcji dla spółki Pekao wyniosła 150, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 637 610 sztuk. Obroty wyniosły 51,8 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 6,13 proc., w ciągu miesiąca spadła o 11,59 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 46,33 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 16,01 proc.

W środę Pekao zachowywało się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,16 proc. do poziomu 66 664 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z sektora bankowego do których należy także Pekao pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 0,52 proc. do poziomu 7 740 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży bankowej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor bankowy zachowywał się lepiej niż Pekao, gdyż wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 0,52 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Pekao jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce i jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To uniwersalny bank komercyjny oferujący usługi klientom indywidualnym i instytucjonalnym, który kontroluje ok. 10% krajowego rynku kredytów i depozytów. W skład Grupy wchodzą m.in.: największe w Polsce towarzystwo funduszy inwestycyjnych, dwa wiodące domy maklerskie, fundusz emerytalny oraz firmy zajmujące się faktoringiem i leasingiem. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »