Reklama

Notowania akcji spółki Pekao z 19 stycznia 2022 roku

W środę, 19 stycznia Pekao (PEO) rozpoczęło notowania od poziomu 131,5 zł, czyli o 0,53 proc. mniej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 132,2 zł. O godzinie 9.04 kurs akcji spadł do poziomu 130,55 zł, a następnie o 12.52 wzrósł do wartości 135,9 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 133,5 zł.

Liczba transakcji dla spółki Pekao wyniosła 138, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 763 725 sztuk. Obroty wyniosły 102 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 3 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 6,21 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 15,09 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 101,72 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 10,38 proc.

W środę Pekao zachowywało się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,25 proc. do poziomu 70 733 punktów, a wartość spółki wzrosła o 0,98 proc. Spółki z sektora bankowego do których należy także Pekao ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-BANKI spadła o 0,13 proc. do poziomu 9 183 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży bankowej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor bankowy zachowywał się dużo gorzej niż Pekao, gdyż wartość indeksu WIG-BANKI spadła o 0,13 proc., a wartość spółki wzrosła o 0,98 proc.

Pekao jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce i jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To uniwersalny bank komercyjny oferujący usługi klientom indywidualnym i instytucjonalnym, który kontroluje ok. 10% krajowego rynku kredytów i depozytów. W skład Grupy wchodzą m.in.: największe w Polsce towarzystwo funduszy inwestycyjnych, dwa wiodące domy maklerskie, fundusz emerytalny oraz firmy zajmujące się faktoringiem i leasingiem. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »