Reklama

Notowania akcji spółki Pekao z 20 maja 2021 roku

W czwartek, 20 maja Pekao (PEO) rozpoczęło notowania od poziomu 90 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 10.04 kurs akcji spadł do poziomu 89,6 zł, a następnie o 16.04 wzrósł do wartości 91,2 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 90,8 zł.

Liczba transakcji dla spółki Pekao wyniosła 127, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 119 534 sztuk. Obroty wyniosły 85,7 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 7,40 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 19,10 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 81,53 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 79,23 proc.

Reklama

W czwartek Pekao zachowywało się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,77 proc. do poziomu 63 262 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 0,89 proc. Spółki z branży bankowej do których należy także Pekao pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 1,63 proc. do poziomu 6 262 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora bankowego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Pekao jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce i jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To uniwersalny bank komercyjny oferujący usługi klientom indywidualnym i instytucjonalnym, który kontroluje ok. 10% krajowego rynku kredytów i depozytów. W skład Grupy wchodzą m.in.: największe w Polsce towarzystwo funduszy inwestycyjnych, dwa wiodące domy maklerskie, fundusz emerytalny oraz firmy zajmujące się faktoringiem i leasingiem. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »