Notowania akcji spółki Pekao z 27 marca 2023 roku

W poniedziałek, 27 marca Pekao (PEO) rozpoczęło notowania od poziomu 80,5 zł, czyli o 2,03 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 78,9 zł. O godzinie 9.49 kurs akcji spadł do poziomu 78,94 zł, a następnie o 15.48 wzrósł do wartości 80,9 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 80,3 zł.

Liczba transakcji dla spółki Pekao wyniosła 125, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 341 088 sztuk. Obroty wyniosły 23,3 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 0,53 proc., w ciągu miesiąca spadła o 8,06 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 27,07 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 7,17 proc.

W poniedziałek Pekao zachowywało się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,85 proc. do poziomu 56 502 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1,77 proc. Spółki z sektora bankowego do których należy także Pekao pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 1,35 proc. do poziomu 5 895 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży bankowej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Pekao jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce i jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To uniwersalny bank komercyjny oferujący usługi klientom indywidualnym i instytucjonalnym, który kontroluje ok. 10% krajowego rynku kredytów i depozytów. W skład Grupy wchodzą m.in.: największe w Polsce towarzystwo funduszy inwestycyjnych, dwa wiodące domy maklerskie, fundusz emerytalny oraz firmy zajmujące się faktoringiem i leasingiem. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »