Reklama

Notowania akcji spółki Pekao z 4 stycznia 2021 roku

W poniedziałek, 4 stycznia Pekao (PEO) rozpoczęło notowania od poziomu 60 zł, czyli o 1,8 proc. mniej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 61,1 zł. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 62,48 zł - spółka osiągnęła o godzinie 14.23 by na zamknięciu spaść do poziomu 61,5 zł.

Liczba transakcji dla spółki Pekao wyniosła 145, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 145 001 sztuk. Obroty wyniosły 70,4 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 2,47 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 6,07 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 39,71 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 2,54 proc.

W poniedziałek Pekao zachowywało się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,63 proc. do poziomu 57 955 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,65 proc. Spółki z sektora bankowego do których należy także Pekao pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 1,22 proc. do poziomu 4 824 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży bankowej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Pekao jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce i jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To uniwersalny bank komercyjny oferujący usługi klientom indywidualnym i instytucjonalnym, który kontroluje ok. 10% krajowego rynku kredytów i depozytów. W skład Grupy wchodzą m.in.: największe w Polsce towarzystwo funduszy inwestycyjnych, dwa wiodące domy maklerskie, fundusz emerytalny oraz firmy zajmujące się faktoringiem i leasingiem. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »