Notowania akcji spółki Pekao z 5 listopada 2020 roku

W czwartek, 5 listopada Pekao (PEO) rozpoczęło notowania od poziomu 45 zł, czyli o 1,28 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 44,43 zł. O godzinie 9.47 kurs akcji spadł do poziomu 43,75 zł, a następnie o 16.20 wzrósł do wartości 45,4 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 45 zł.

Liczba transakcji dla spółki Pekao wyniosła 128, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 400 675 sztuk. Obroty wyniosły 62,1 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 2,28 proc., w ciągu miesiąca spadła o 10,43 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 58,79 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 55,2 proc.

W czwartek Pekao zachowywało się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 2,12 proc. do poziomu 48 295 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 1,28 proc. Spółki z branży bankowej do których należy także Pekao pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 3,03 proc. do poziomu 3 540 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora bankowego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Pekao jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce i jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To uniwersalny bank komercyjny oferujący usługi klientom indywidualnym i instytucjonalnym, który kontroluje ok. 10% krajowego rynku kredytów i depozytów. W skład Grupy wchodzą m.in.: największe w Polsce towarzystwo funduszy inwestycyjnych, dwa wiodące domy maklerskie, fundusz emerytalny oraz firmy zajmujące się faktoringiem i leasingiem. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »