Reklama

Notowania akcji spółki PGNiG z 13 września 2021 roku

W poniedziałek, 13 września PGNiG (PGN) rozpoczęło notowania od poziomu 6,27 zł, czyli o 0,32 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 6,25 zł. O godzinie 9.12 kurs akcji spadł do poziomu 6,262 zł, a następnie wzrósł do wartości 6,312 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki PGNiG wyniosła 112, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 083 395 sztuk. Obroty wyniosły 10 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 0,96 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 0,19 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 19,91 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 28,21 proc.

Reklama

W poniedziałek PGNiG zachowywało się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 1 proc. do poziomu 71 804 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,99 proc. Spółki paliwowe do których należy także PGNiG pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-PALIWA wzrosła o 2,43 proc. do poziomu 6 600 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek paliwowych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

PGNiG jest największą spółką działającą na rynku gazu ziemnego w Polsce. Grupa zajmuje się poszukiwaniami i eksploatacją złóż gazu ziemnego i ropy naftowej oraz importem, magazynowaniem, obrotem i dystrybucją paliw gazowych i płynnych. W skład grupy wchodzą także firmy zajmujące się wytwarzaniem i obrotem energią elektryczną oraz wytwarzaniem i dystrybucją ciepła. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »