Reklama

Notowania akcji spółki PGNiG z 19 stycznia 2022 roku

W środę, 19 stycznia PGNiG (PGN) rozpoczęło notowania od poziomu 5,66 zł, czyli o 0,81 proc. mniej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 5,706 zł. O godzinie 9.32 kurs akcji spadł do poziomu 5,576 zł, a następnie o 14.24 wzrósł do wartości 5,738 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 5,69 zł.

Liczba transakcji dla spółki PGNiG wyniosła 120, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 671 594 sztuk. Obroty wyniosły 15,1 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była piątą sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 7,69 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 0,32 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 2,97 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 10,11 proc.

W środę PGNiG zachowywało się podobnie jak rynek. Indeks WIG spadł o 0,25 proc. do poziomu 70 733 punktów, a wartość spółki spadła aż o 0,28 proc. Spółki paliwowe do których należy także PGNiG pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-PALIWA wzrosła o 0,48 proc. do poziomu 6 645 punktów. Pomimo pozytywnego oddziaływania sektora paliwowego na rynek indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża paliwowa zachowywała się lepiej niż PGNiG, gdyż wartość indeksu WIG-PALIWA wzrosła o 0,48 proc., a wartość spółki spadła o 0,28 proc.

PGNiG jest największą spółką działającą na rynku gazu ziemnego w Polsce. Grupa zajmuje się poszukiwaniami i eksploatacją złóż gazu ziemnego i ropy naftowej oraz importem, magazynowaniem, obrotem i dystrybucją paliw gazowych i płynnych. W skład grupy wchodzą także firmy zajmujące się wytwarzaniem i obrotem energią elektryczną oraz wytwarzaniem i dystrybucją ciepła. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »