Reklama

Notowania akcji spółki PGNiG z 26 listopada 2021 roku

W piątek, 26 listopada PGNiG (PGN) rozpoczęło notowania od poziomu 5,86 zł, czyli o 2,14 proc. mniej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 5,988 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 5,692 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki PGNiG wyniosła 128, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 4 614 578 sztuk. Obroty wyniosły 26,5 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 6,59 proc., w ciągu miesiąca spadła o 10,72 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 14,61 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 19,09 proc.

Reklama

W piątek PGNiG zachowywało się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 3,51 proc. do poziomu 66 441 punktów, a wartość spółki spadła aż o 4,88 proc. Spółki paliwowe do których należy także PGNiG ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-PALIWA spadła o 6,09 proc. do poziomu 6 214 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora paliwowego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

PGNiG jest największą spółką działającą na rynku gazu ziemnego w Polsce. Grupa zajmuje się poszukiwaniami i eksploatacją złóż gazu ziemnego i ropy naftowej oraz importem, magazynowaniem, obrotem i dystrybucją paliw gazowych i płynnych. W skład grupy wchodzą także firmy zajmujące się wytwarzaniem i obrotem energią elektryczną oraz wytwarzaniem i dystrybucją ciepła. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »