Reklama

Notowania akcji spółki PGNiG z 7 stycznia 2021 roku

W czwartek, 7 stycznia PGNiG (PGN) rozpoczęło notowania od poziomu 5,608 zł, czyli o 1,15 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 5,544 zł. O godzinie 9.08 kurs akcji spadł do poziomu 5,574 zł, a następnie wzrósł do wartości 5,898 na zamknięciu.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki PGNiG wyniosła 138, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 6 966 594 sztuk. Obroty wyniosły 36,2 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 6,85 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 15,42 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 31,53 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 6,85 proc.

W czwartek PGNiG zachowywało się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 2,86 proc. do poziomu 59 688 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 6,39 proc. Spółki paliwowe do których należy także PGNiG pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-PALIWA wzrosła o 5,66 proc. do poziomu 5 352 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży paliwowej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

PGNiG jest największą spółką działającą na rynku gazu ziemnego w Polsce. Grupa zajmuje się poszukiwaniami i eksploatacją złóż gazu ziemnego i ropy naftowej oraz importem, magazynowaniem, obrotem i dystrybucją paliw gazowych i płynnych. W skład grupy wchodzą także firmy zajmujące się wytwarzaniem i obrotem energią elektryczną oraz wytwarzaniem i dystrybucją ciepła. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »