Reklama

Notowania akcji spółki PKO BP z 1 września 2021 roku

W środę, 1 września PKO BP (PKO) rozpoczęło notowania od poziomu 42,05 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 42,79 zł - spółka osiągnęła o godzinie 16.48 by na zamknięciu spaść do poziomu 42,67 zł.

Liczba transakcji dla spółki PKO BP wyniosła 129, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 188 768 sztuk. Obroty wyniosły 92,5 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była czwartą sesją wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 6,97 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 12,65 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 93,60 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 100,99 proc.

Reklama

W środę PKO BP zachowywało się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,09 proc. do poziomu 70 996 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1,47 proc. Spółki z branży bankowej do których należy także PKO BP pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 0,92 proc. do poziomu 7 655 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora bankowego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

PKO BP należy do największych instytucji finansowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jest liderem w kraju pod względem skali działania, kapitałów własnych, aktywów, liczby klientów, jak i rozległości sieci dystrybucji. Swoje usługi oferuje głównie klientom detalicznym, ale również jest ważnym partnerem dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych korporacji. Grupa po przejęciu spółek z grupy Nordea, wzmacnia także pozycje w branży ubezpieczeniowej. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »