Reklama

Notowania akcji spółki PKO BP z 15 kwietnia 2021 roku

W czwartek, 15 kwietnia PKO BP (PKO) rozpoczęło notowania od poziomu 32,83 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 10.12 kurs akcji spadł do poziomu 32,56 zł, a następnie wzrósł do wartości 33,09 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki PKO BP wyniosła 127, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 209 823 sztuk. Obroty wyniosły 26,1 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 0,30 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 2,99 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy nie zmieniła się, a od początku roku akcjonariusze zyskali 50,89 proc.

Reklama

W czwartek PKO BP zachowywało się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,22 proc. do poziomu 60 280 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 0,79 proc. Spółki z sektora bankowego do których należy także PKO BP pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 0,35 proc. do poziomu 5 549 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży bankowej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

PKO BP należy do największych instytucji finansowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jest liderem w kraju pod względem skali działania, kapitałów własnych, aktywów, liczby klientów, jak i rozległości sieci dystrybucji. Swoje usługi oferuje głównie klientom detalicznym, ale również jest ważnym partnerem dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych korporacji. Grupa po przejęciu spółek z grupy Nordea, wzmacnia także pozycje w branży ubezpieczeniowej. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »