Notowania akcji spółki PKO BP z 30 grudnia 2021 roku

W czwartek, 30 grudnia PKO BP (PKO) rozpoczęło notowania od poziomu 44,2 zł, czyli o 0,45 proc. mniej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 44,4 zł. To była minimalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom maksymalny - 44,93 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki PKO BP wyniosła 123, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 111 962 sztuk. Obroty wyniosły 36,9 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 6,87 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 7,23 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 56,39 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 50,62 proc.

Reklama

W czwartek PKO BP zachowywało się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,21 proc. do poziomu 69 296 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1,19 proc. Spółki z branży bankowej do których należy także PKO BP pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 0,76 proc. do poziomu 8 640 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora bankowego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

PKO BP należy do największych instytucji finansowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jest liderem w kraju pod względem skali działania, kapitałów własnych, aktywów, liczby klientów, jak i rozległości sieci dystrybucji. Swoje usługi oferuje głównie klientom detalicznym, ale również jest ważnym partnerem dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych korporacji. Grupa po przejęciu spółek z grupy Nordea, wzmacnia także pozycje w branży ubezpieczeniowej. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »