Reklama

Notowania akcji spółki PKO BP z 7 stycznia 2022 roku

W piątek, 7 stycznia PKO BP (PKO) rozpoczęło notowania od poziomu 46,9 zł, czyli o 1,65 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 46,14 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 45,91 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki PKO BP wyniosła 132, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 982 299 sztuk. Obroty wyniosły 138 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 4,82 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 3,35 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 59,93 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 4,82 proc.

Reklama

W piątek PKO BP zachowywało się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,14 proc. do poziomu 70 851 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 0,87 proc. Spółki z sektora bankowego do których należy także PKO BP pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 1,45 proc. do poziomu 8 973 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży bankowej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

PKO BP należy do największych instytucji finansowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jest liderem w kraju pod względem skali działania, kapitałów własnych, aktywów, liczby klientów, jak i rozległości sieci dystrybucji. Swoje usługi oferuje głównie klientom detalicznym, ale również jest ważnym partnerem dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych korporacji. Grupa po przejęciu spółek z grupy Nordea, wzmacnia także pozycje w branży ubezpieczeniowej. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »