Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 11 stycznia 2021 roku

W poniedziałek, 11 stycznia Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 57,2 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była minimalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom maksymalny - 58,8 zł - spółka osiągnęła o godzinie 10.34 by na zamknięciu spaść do poziomu 58,4 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 35, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 5 301 sztuk. Obroty wyniosły 312 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 8,55 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 14,51 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 122,05 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 8,55 proc.

W poniedziałek Polenergia zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,12 proc. do poziomu 59 773 punktów, a wartość spółki wzrosła o 2,1 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Polenergia pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 0,31 proc. do poziomu 2 222 punktów. Pomimo pozytywnego oddziaływania sektora energetycznego na rynek indeks WIG spadł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »