Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 13 listopada 2020 roku

W piątek, 13 listopada Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 53,2 zł, czyli o 0,38 proc. więcej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 53,0 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 51,8 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 20, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 3 251 sztuk. Obroty wyniosły 169 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 4,00 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 7,88 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 92,59 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 93,31 proc.

W piątek Polenergia zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 1,16 proc. do poziomu 50 636 punktów, a wartość spółki spadła aż o 1,89 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Polenergia ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 0,02 proc. do poziomu 1 818 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »