Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 14 stycznia 2021 roku

W czwartek, 14 stycznia Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 56,6 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.31 kurs akcji wzrósł do poziomu 56,8 zł, a następnie, spadł do wartości 56 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 28, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 074 sztuk. Obroty wyniosły 108 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była trzecią sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki nie zmieniła się, w ciągu miesiąca wzrosła o 10,24 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 117,05 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 4,09 proc.

Reklama

W czwartek Polenergia zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,7 proc. do poziomu 58 945 punktów, a wartość spółki spadła o 1,06 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Polenergia ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 0,14 proc. do poziomu 2 193 punktów. Pomimo negatywnego oddziaływania sektora energetycznego na rynek indeks WIG wzrósł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »