Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 15 listopada 2021 roku

W poniedziałek, 15 listopada Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 85,1 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.18 kurs akcji wzrósł do poziomu 85,6 zł, a następnie, o 16.37, spadł do wartości 84,5 zł, by ostatecznie zakończyć notowania na tym poziomie.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 30, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 233 sztuk. Obroty wyniosły 105 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 4,52 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 4,84 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 59,43 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 67,66 proc.

Reklama

W poniedziałek Polenergia zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG spadł o 0,67 proc. do poziomu 72 086 punktów, a wartość spółki spadła aż o 0,71 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Polenergia ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 0,95 proc. do poziomu 2 792 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »