Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 16 września 2020 roku

W środę, 16 września Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 46,1 zł, czyli o 2,33 proc. mniej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 47,2 zł. O godzinie 10.33 kurs akcji wzrósł do poziomu 47,3 zł, a następnie, o 12.38, spadł do wartości 46 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 46,1 zł.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 34, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 920 sztuk. Obroty wyniosły 136 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 0,22 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 2,67 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 77,99 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 71,38 proc.

W środę Polenergia zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,31 proc. do poziomu 49 883 punktów, a wartość spółki spadła aż o 2,33 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Polenergia ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 1,39 proc. do poziomu 1 646 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »