Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 19 listopada 2021 roku

W piątek, 19 listopada Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 85,2 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 81,1 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 33, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 045 sztuk. Obroty wyniosły 170 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka przełamała tendencję wzrostową trwającą od 2 sesji i odnotowała spadek. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 4,66 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 3,58 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 63,23 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 65,81 proc.

Reklama

W piątek Polenergia zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 1,04 proc. do poziomu 69 416 punktów, a wartość spółki spadła aż o 1,53 proc. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Polenergia ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 1,34 proc. do poziomu 2 707 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »