Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 2 września 2020 roku

W środę, 2 września Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 46,5 zł, czyli o 0,43 proc. mniej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 46,7 zł. To była minimalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom maksymalny - 47,7 zł - spółka osiągnęła o godzinie 16.33, by ostatecznie zakończyć notowania na tym poziomie.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 37, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 4 637 sztuk. Obroty wyniosły 219 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 2,58 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 20,15 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 86,33 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 77,32 proc.

W środę Polenergia zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,82 proc. do poziomu 51 356 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 2,14 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Polenergia pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 0,01 proc. do poziomu 1 807 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »