Reklama

PEP (PEP): Notowania akcji spółki Polenergia z 20 sierpnia 2020 roku

W czwartek, 20 sierpnia Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 47,2 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 44,8 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 39, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 7 696 sztuk. Obroty wyniosły 351 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była trzecią sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 8,83 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 2,93 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 68,27 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 69,52 proc.

W czwartek Polenergia zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,8 proc. do poziomu 51 843 punktów, a wartość spółki spadła aż o 3,39 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Polenergia ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 1,50 proc. do poziomu 1 959 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »