Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 21 czerwca 2021 roku

W poniedziałek, 21 czerwca Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 72,2 zł, czyli o 0,41 proc. mniej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 72,5 zł. O godzinie 10.53 kurs akcji wzrósł do poziomu 73,1 zł, a następnie, spadł do wartości 71,6 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 15, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 915 sztuk. Obroty wyniosły 133 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki nie zmieniła się, w ciągu miesiąca obniżyła się o 7,97 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 128,03 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 110,59 proc.

Reklama

W poniedziałek Polenergia zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,06 proc. do poziomu 65 947 punktów, a wartość spółki spadła aż o 1,24 proc. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Polenergia ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 0,97 proc. do poziomu 2 839 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »