Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 21 września 2020 roku

W poniedziałek, 21 września Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 45,5 zł, czyli o 0,22 proc. mniej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 45,6 zł. O godzinie 9.16 kurs akcji wzrósł do poziomu 45,7 zł, a następnie, o 16.49, spadł do wartości 44,8 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 44,9 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 30, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 343 sztuk. Obroty wyniosły 102 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 6,07 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 1,54 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 65,07 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 66,91 proc.

W poniedziałek Polenergia zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 2,77 proc. do poziomu 48 448 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 1,54 proc. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Polenergia ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 5,03 proc. do poziomu 1 592 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »