Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 22 listopada 2021 roku

W poniedziałek, 22 listopada Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 81,8 zł, czyli o 2,5 proc. mniej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 83,9 zł. O godzinie 9.48 kurs akcji wzrósł do poziomu 81,9 zł, a następnie, o 13.58, spadł do wartości 80 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 80,2 zł.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 51, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 4 579 sztuk. Obroty wyniosły 367 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 5,65 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 0,25 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 59,13 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 60,4 proc.

W poniedziałek Polenergia zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,11 proc. do poziomu 69 340 punktów, a wartość spółki spadła aż o 4,41 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Polenergia ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 2,26 proc. do poziomu 2 646 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »