Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 22 września 2021 roku

W środę, 22 września Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 71,5 zł, czyli o 0,56 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 71,1 zł. O godzinie 12.39 kurs akcji spadł do poziomu 70,8 zł, a następnie wzrósł do wartości 72,5 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 23, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 693 sztuk. Obroty wyniosły 192 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 1,76 proc., w ciągu miesiąca spadła o 2,42 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 60,04 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 62,56 proc.

Reklama

W środę Polenergia zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 2,21 proc. do poziomu 70 951 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 1,97 proc. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Polenergia pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 1,90 proc. do poziomu 2 816 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »