Notowania akcji spółki Polenergia z 23 grudnia 2021 roku

W czwartek, 23 grudnia Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 70,9 zł, czyli o 1,29 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 70,0 zł. O godzinie 9.07 kurs akcji spadł do poziomu 70,8 zł, a następnie o 16.48 wzrósł do wartości 73,3 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 73 zł.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 35, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 4 587 sztuk. Obroty wyniosły 328 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była trzecią sesją wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 3,11 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 12,99 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 45,42 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 44,84 proc.

W czwartek Polenergia zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,54 proc. do poziomu 68 120 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 4,29 proc. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Polenergia pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 1,93 proc. do poziomu 2 358 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »