Notowania akcji spółki Polenergia z 23 stycznia 2023 roku

W poniedziałek, 23 stycznia Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 83,5 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 85 zł - spółka osiągnęła o godzinie 9.30 by na zamknięciu spaść do poziomu 83,7 zł.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 29, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 643 sztuk. Obroty wyniosły 137 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 2,67 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 3,90 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 10,42 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 2,67 proc.

Reklama

W poniedziałek Polenergia zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,37 proc. do poziomu 61 620 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,24 proc. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Polenergia pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 2,86 proc. do poziomu 2 277 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »