Notowania akcji spółki Polenergia z 25 listopada 2020 roku

W środę, 25 listopada Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 50 zł, czyli o 1,19 proc. mniej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 50,6 zł. To była minimalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom maksymalny - 51,2 zł - spółka osiągnęła o godzinie 16.48 by na zamknięciu spaść do poziomu 50,6 zł.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 18, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 13 349 sztuk. Obroty wyniosły 668 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 1,56 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 8,12 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 98,43 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 88,1 proc.

W środę Polenergia zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,18 proc. do poziomu 53 402 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Polenergia pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 0,50 proc. do poziomu 1 828 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor energetyczny zachowywał się lepiej niż Polenergia, gdyż wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 0,50 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »