Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 25 listopada 2021 roku

W czwartek, 25 listopada Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 83 zł, czyli o 1,22 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 82,0 zł. O godzinie 9.11 kurs akcji wzrósł do poziomu 84,9 zł, a następnie, spadł do wartości 81,2 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 29, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 510 sztuk. Obroty wyniosły 103 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 0,98 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 1,93 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 60,47 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 59,84 proc.

Reklama

W czwartek Polenergia zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,38 proc. do poziomu 68 861 punktów, a wartość spółki spadła aż o 0,98 proc. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Polenergia ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 4,37 proc. do poziomu 2 540 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »