Notowania akcji spółki Polenergia z 28 grudnia 2020 roku

W poniedziałek, 28 grudnia Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 50,6 zł, czyli o 0,4 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 50,4 zł. O godzinie 9.04 kurs akcji spadł do poziomu 50,4 zł, a następnie o 14.47 wzrósł do wartości 50,8 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 50,6 zł.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 19, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 651 sztuk. Obroty wyniosły 83,5 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost podobnie jak to miało miejsce w ostatni wtorek, czyli obserwujemy dużą zmienność notowań i nie można przewidzieć kierunku w którym one podążą. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 0,40 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 1,20 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 88,81 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 88,1 proc.

W poniedziałek Polenergia zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 2,38 proc. do poziomu 57 172 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,4 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Polenergia pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 2,77 proc. do poziomu 1 997 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »