Notowania akcji spółki Polenergia z 6 września 2021 roku

W poniedziałek, 6 września Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 71,7 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.32 kurs akcji spadł do poziomu 71,6 zł, a następnie o 15.36 wzrósł do wartości 74,5 zł, by ostatecznie zakończyć notowania na tym poziomie.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 44, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 716 sztuk. Obroty wyniosły 197 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 2,76 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 4,78 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 52,98 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 55,86 proc.

Reklama

W poniedziałek Polenergia zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,4 proc. do poziomu 72 170 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 3,91 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Polenergia pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 1,68 proc. do poziomu 2 840 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »