Reklama

Notowania akcji spółki Polimex-Mostostal z 28 stycznia 2022 roku

W piątek, 28 stycznia Polimex-Mostostal (PXM) rozpoczął notowania od poziomu 3,75 zł, czyli o 1,21 proc. więcej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 3,705 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 3,64 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Polimex-Mostostal wyniosła 39, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 72 205 sztuk. Spadek był przy małym obrocie, więc inwestorzy powinni obserwować co będzie się działo na kolejnych sesjach. Obroty wyniosły 265 tys. złotych, a w ostatnim miesiącu średni obrót dla tych akcji wynosił 1,23 mln zł.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 8,52 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 5,80 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 21,67 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 8,06 proc.

W piątek Polimex-Mostostal zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 1,82 proc. do poziomu 66 892 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 1,48 proc. Spółki budowlane do których należy także Polimex-Mostostal ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-BUDOW spadła o 1,42 proc. do poziomu 3 720 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek budowlanych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Polimex - Mostostal odbudowuje swoją pozycję w działalności inżynieryjno-usługowej. Rozwój Grupy, który ma być wsparty na dwóch podstawowych filarach tj. energetyce i petrochemii (gazie, chemii, nafcie), uzyska dodatkowe oparcie w działalności budownictwa przemysłowego oraz działalności produkcyjnej. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »