Reklama

Notowania akcji spółki PZU z 20 sierpnia 2020 roku

W czwartek, 20 sierpnia PZU (PZU) rozpoczęło notowania od poziomu 28,04 zł, czyli o 0,53 proc. mniej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 28,19 zł. O godzinie 9.04 kurs akcji spadł do poziomu 27,92 zł, a następnie o 9.24 wzrósł do wartości 28,15 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 28,05 zł.

Liczba transakcji dla spółki PZU wyniosła 119, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 985 458 sztuk. Obroty wyniosły 23,8 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była trzecią sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 1,06 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 2,60 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 25,48 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 29,93 proc.

W czwartek PZU zachowywało się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,8 proc. do poziomu 51 843 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 0,5 proc. Spółki z makrosektora banków, ubezpieczycieli, spółek działających na rynku kapitałowym i wierzytelności do których należy także PZU ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG.MS-FIN spadła o 1,37 proc. do poziomu 6 064 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z makrosektora banków, ubezpieczycieli, spółek działających na rynku kapitałowym i wierzytelności na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

PZU jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Zapewnia kompleksową ochronę ubezpieczeniową we wszystkich najważniejszych dziedzinach życia prywatnego, publicznego i gospodarczego, oferując najszerszą gamę produktów na polskim rynku ubezpieczeniowym (ubezpieczenia majątkowe, ubezpieczenia na życie oraz pozostałe ubezpieczenia osobowe). Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »